Závody

Onroad Kopecký Cup 2016 - Brno

Ilustrační foto: Karlův model TeamC TR10V sobotu 25.6.2016 se jel další onroad závod seriálu Kopecký Cup 2016, kterého se zúčastnili 3 naši jezdci. Karel Bečička, Mira Slouka A tomáš Navara. Jelo se na brněnské dráze za slunečného počasí a za vysokých teplot. Karel se představil v kategorii Super Stock, která se však jela společně se Stocky 17,5 a vybojoval 6. místo. Svoji kategorii Super Stock však suverénně vyhrál.Ostatní dva naši jezdci jeli v kategorii Hobby. kde skončil Tomáš Navara na 7. místě a Mira Slouka na 9. místě.

2. závod Kopecký Cup - Zábřeh

tribuna pro jezdceV sobotu 28.5.2016 se v Zábřeze uskutečnil 2.závod seriálu Kopecký Cup 2016. Byl to zároveň Warm Up na srpnové Mistrovství ČR, které se na této dráze pojede. Do místa konání  někteří závodníci zavítali již v pátek, aby si dráhu "osahali".
Na startu se sešlo celkem 26 modelů v kategoriích buggy 2WD a 4WD, Short Course 2WD a offroad 1:14. Z domácích reprezentantů nastoupili: Karel Bečička (4WD), David Pelikán, Martin Flídr a Jan Žerníček (2WD) a Šimon Růžička (Short Course).
Jak to nakonec vše dopadlo a zda byli aktéři závodů spokojeni se dozvíte v detailu tohoto článku.

2. závod Mistrovství ČR - Janovice

Karlův excelentní let při MČR.V sobotu 21.5.2016 pokračovalo mistrovství ČR v elektric buggy 2. závodem v Janovicích. Na dráhu s přírodním povrchem (hlína) odcestovali 2 naši zástupci. Karel Bečička jel kategorii buggy 4WD a Tomáš Navara s buggy 2WD.
K závodu se sice dostavilo méně závodníků, než na první závod v Olomouci, nicméně kvalita startovního byla opět vysoká.

ME 2016 v Trenčíně již tuto sobotu

V sobotu 2. dubna 2016 se poprve objeví jméno našeho jezdce a název našeho klubu na Mistrovství Evropy radiem řízených modelů. Prvním naším reprezentantem je Karel Bečička. Pojede kategorii Midofied v měřítku 1:12. Zatím úspěšně tajil vzhled svého modelu, takže prozatím zde zveřejňujeme přiravovanou karoserii.

Držíme tedy našemu reprezentantovi palce a pokud se chcete dozvědět více o mistrovství Evropy v Trenčíně, předkládáme Vám článek Romana Krejčího, který byl zveřejněn na stránkách RC autoklubu České republiky.

Stránky s výsledky a rozpisem rozjížděk :  ME rozpis rozjížděk
Přímý přenos závodu na : Online přenos

Honza Žerníček byl úspěšný na Xray Winter series

Další významný úspěch pro naše barvy vybojoval Honza Žerníček v seriálu Xray Winter Series Morava 2015/2016.

V celkovém pořadí po 6 závodech končí v absolutním pořadí kategorie Hobby na 3. místě !

Na posledních závodech v Jedovnici v sobotu 13. března vybojoval svým 5. místem tolik bodů, aby stanul na stupních vítězů na konci tohoto seriálu.

Tomáš Jedlička vítězí na XRAY CHALLENGE

Jako náš jediný zástupce se Tomáš Jedlička zúčastnil posledního závodu seriálu XRAY CHALLENGE, kategorie FšeStock, ve které startovalo 24 jezdců. Poprve si vyzkoušel tuto kategorii a jeho výkon se neustále zlepšoval. V 1. kvalifikační rozjíždce to bylo 6. místo, ve druhé 3. příčka. Poslední kvalifikační rozjíždku již vyhrál a ze 2. místa postoupil do Finále A.

6. ročník turnaje v Člověče nezlob se

 Hela přebírá již podruhé putovní pohár - altV pondělí 28.12.2015 se uskutečnil již 6. ročník turnaje v člověče nezlob se. Tentokrát se nás sešlo 14 hráčů a hráček. Obhájkyně vítězství z minulého ročníku Hela Holcová přinesla putovní pohár, který byl vystaven spolu s dalšími cenami. Bylo to od ní opravdu hezké, nám tento pohár ukázat, abychom věděli jak vypadá a pak si ho zase na rok odnést domů.

XRAY Winter series Morava - 3. závod

Naše Luu úplně vpravoV sobotu 19. prosince 2015 jsme zajeli opět se čtyřmi reprezentanty našeho klubu na poslední závody roku 2015 do Jedovnice. Karel Bečička jel obhajovat minulé vítězství, David Pelikán a Jan Žerníček zase jeli o vylepšení pozice v absolutním pořadí a Lucka Loskotová za dalšími svými zkušenostmi. Po finálovkách na tom byl nejlépe právě Karel, který startoval finále A ze třetího místa.

Vítězný 2. závod Xray Winter Race 2015 / 2016

Vítěz Karel Bečička, David Pelikán (6.) zcela vpravo, Jan Žerníček (5.) druhý zpravaDruhý závod tohoto seriálu dokonale vyšel Karlu Bečičkovi. Perfektně připravený model a letité zkušenosti ze závodních drah dokázal náš týmový jezdec Karel Bečička přetavit ve zlatý závod. Ze sedmi rozjížděk dokázal 6x zvítězit! Výborně mu sekundovali další dva naši jezdci. Na 5. místě dojel Jan Žerníček a na 6. místo dosáhl David Pelikán.

Úspěšné Mistrovství ČR 2015

Karel Bečička při předání poháru za celkové 3. místo ve své kategoriiV Praze 15. listopadu skončilo Mistrovství ČR 2015 Elektric buggy. Letos se jelo 5 závodů a z našeho klubu se zúčastnili 3 jezdci. Karel Bečička, David Pelikán a Jan Žerníček.
Skončilo pro naše jezdce úspěšně, Karel Bečička skončil ve své kategorii na 3. místě a David Pelikán obsadil 4. místo.

Stránky