ME 2016 v Trenčíně již tuto sobotu

V sobotu 2. dubna 2016 se poprve objeví jméno našeho jezdce a název našeho klubu na Mistrovství Evropy radiem řízených modelů. Prvním naším reprezentantem je Karel Bečička. Pojede kategorii Midofied v měřítku 1:12. Zatím úspěšně tajil vzhled svého modelu, takže prozatím zde zveřejňujeme přiravovanou karoserii.

Držíme tedy našemu reprezentantovi palce a pokud se chcete dozvědět více o mistrovství Evropy v Trenčíně, předkládáme Vám článek Romana Krejčího, který byl zveřejněn na stránkách RC autoklubu České republiky.

Stránky s výsledky a rozpisem rozjížděk :  ME rozpis rozjížděk
Přímý přenos závodu na : Online přenos

Nejrychlejší modely od pátku do neděle v Trenčíně na ME

29.3.2016


Jak jsme již informovali, nadcházející víkend od 1. do 3. dubna bude ve znamení Mistrovství Evropy kategorie 1/12, která je v halové sezóně to nejrychlejší, co se na koberci jezdí na mistrovské úrovni. Stejně jako loni se pojede v překrásném areálu Hudy Areny v Trenčíně, takže si určitě řada modelářů nenechá ujít možnost přijet se podívat na hvězdy světového formátu, ale také držet palce našim jezdcům v zápolení o každou pozici.

Podle neoficiálních zpráv přijede do Trenčína okolo 100 jezdců, kteří představí více než stovku modelů v kategorii Stock a Modified dohromady. Zatím je evidováno 44 přihlášek v kategorii Modified a 60 přihlášek v kategorii Stock.

V pomalejší kategorii Stock uvidíme loni nejrychlejšího jezdce kategorie 1/12 u nás, Jakuba Šimurdu, který nejen, že získal domácí titul Mistra republiky, ale i Evropský titul v juniorech ve třídě Modified. Letos na přání týmu Xray pojede ve Stocku a pevně věříme, že se mu podaří co nejrychleji najít patřičný setup pro svůj model Xray stejně jako optimální volbu převodu a motoru. Přeci jen to bude pro Kubu úplně nová zkušenost.

V kategorii Modified máme přihlášených rekordních 10 jezdců, tolik našich na ME kategorie 1/12 nikdy nestartovalo. Mistrovství Evropy 1/12 Modified se jezdí od roku 1981 a prvním šampionem byl Neal Francis z Velké Británie na voze vlastní konstrukce. Evropský šampionát se konal téměř každý rok. Téměř znamená, že v letech 2002 a 2012 se mistrovství pro malý zájem nekonalo. Právě po krizi z roku 2012 nastal poměrně velký boom této kategorie, která začala lákat i přední jezdce z cestovních vozů. Živým důkazem je toho dvojnásobný šampion Alxander Hagberg, který pro Xray vyjel oba tituly v řadě a je největším favoritem letošního mistrovství. Dodejme, že sází na mechová kola Hot Race. Letos si tak můžete objednat přímo edici s jeho jménem a mít tak říkajích kola na míru. Sám Hagberg jezdí kola ztočená na necelých 41mm vepředu a jen o něco málo větší vzadu. Chybět nebude ani několikanásobný šampion jezdící pro značku Asso Juho Levänen a nestárnoucí veterán Markus Möbers, který letos přešel k týmu CRC. Naše barvy budou hájit jezdci na podvozcích Xray s jednou výjimkou Corally.

V pátek ráno čeká jezdce registrace do závodu, aby záhy nastoupili do dvou tréninků, kdy ten druhý poslouží jako vodítko pro rozdělení do kvalifikačních skupin. Dvě kola kvalifikací po 8mi minutách čeká jezdce už v pátek. V sobotu se jedou jen kvalifikace, celkem 4 sady. Nedělní ráno zahájí warm-up po finálových skupinách a následuje vyvrcholení v podobě tří 8mi minutových finálových jízd. Pochopitelně se před každou jízdou provádí technická kontrola. Měřit se jistě bude šířka náprav, minimální hmotnost, napětí na jednočlánkových bateriích a pochopitelně použití homologovaných částí jako je motor, baterie či karosérie. Loni vše probíhalo poměrně v poklidu.

Naši jezdci se společně rozhodli nechat si vyrobit parádní reprezentační trička, která pomohl zajistit Lukáš Kyjevský, kterému tímto moc děkuji.

Ze závodů bude vyhotovena obsáhlá fotogalerie a když to časově půjde, i krátké reportáže z jednotlivých dní. Určitě se těším na osobní setkání s modeláři na tomto prestižním závodě.

Za sekci Electric Track, Roman Krejčí, předseda

Reprezentace České republiky

Stock: Jakub Šimurda

Modified:

  • Karel Bečička
  • Matej Benda
  • Roman  Bílek
  • Marcel Dostál
  • Radim Hruška
  • Jan Komorous
  • Roman Krejčí
  • Lukáš Kyjevský
  • Jaroslav Mader
  • Jiří Rybák