mini-Z a M 1:24

Na naší první členské schůzi jsme se rozhodli podpořit i nadšence velmi malých aut a to v měřítku 1:24 a 1:28 - Mini Z.
Tyto kategorie jsou si velmi podobné, ale s dosti podstatným rozdílem a to v ceně. Mini Z se prakticky v současné době jezdí s modely jediného výrobce Kyosho a jsou opravdu velmi drahé, zvláště pak jejich provoz či tuning.
Zatím se nám jako ekonomičtější jeví 1:24, zvláště pak kategorie Retro, která je svými rozměry shodná s originály Mini Z.

Představujeme modely 1:24

Model s legendární karoserií Škoda 130 RSKromě mini-z jsou zde ještě RC modely v měřítku 1:24 (half 12). Dají se sehnat od českého výrobce, který s nimi slavil v roce 2016 titul Mistra ČR. Jedná se o RC modely kategorie Expert24 a retro024. Na rozdíl od mini-z se takový model dá pořídit za nižší cenu a kolem 5 tisíc korun. S těmito modely se dá jezdit na koberci o rozměru 4 x 8 m, který se dá pořídit včetně lišt pro vymezení tratě za cca 2 tisíce korun.

Představujeme Mini - Z

Model mini - ZV této kategorii se používají modely v měřítku 1:24 - 1:28. Toto velmi malé měřítko má obrovskou výhodu v tom, že se pro vlastní ježdění a závodění snáze shánějí prostory. Převážně se jezdí v místnostech a není k tomu zrovna potřeba velké haly. Model k ježdění včetně vysílače se dá pořídit již od 6500,-Kč. Jelikož zatím o této kategorii moc nevíme, budeme zde přidávat další zjištěné informace. Zvažujeme i možnost pořízení základního vybavení pro příští školní rok do našeho kroužku, kde by tyto modely byly asi nejvhodnější pro začínající jezdce, ale určitě nejen pro ně.
Snad se najde nějaký sponzor, který nám pomůže náš záměr zrealizovat.