Představujeme Mini - Z

Model mini - ZV této kategorii se používají modely v měřítku 1:24 - 1:28. Toto velmi malé měřítko má obrovskou výhodu v tom, že se pro vlastní ježdění a závodění snáze shánějí prostory. Převážně se jezdí v místnostech a není k tomu zrovna potřeba velké haly. Model k ježdění včetně vysílače se dá pořídit již od 6500,-Kč. Jelikož zatím o této kategorii moc nevíme, budeme zde přidávat další zjištěné informace. Zvažujeme i možnost pořízení základního vybavení pro příští školní rok do našeho kroužku, kde by tyto modely byly asi nejvhodnější pro začínající jezdce, ale určitě nejen pro ně.
Snad se najde nějaký sponzor, který nám pomůže náš záměr zrealizovat.

Používané podvozky

MR 015

Podvozek MR-015 má uložení baterií po stranách nad sebou. Systém uložení motoru a baterií byl převzat z podvozku MR-01.

 

 

 

 

MR 02

Podvozek MR-02 byl výrazně předělán, převážně uložení baterií, čímž je zajištěna mimořádně vysoká příčná stabilita modelu. Tento model podvozku je v současné době nejprodávanější. Svědčí o tom i fakt, že na závodech má největší zastoupení.

 

 

 

MR 03

Technické MR-03 šasi předznamenává novou éru v době Mini-Z Racer. Cílem bylo vyvinout podvozek, který má na jedné straně ještě lepší jízdní vlastnosti při maximálním výkonu a zároveň na něj pasují karoserie z předchozích podvozků MR 015 a MR-02. Podvozek MR-03 je užší a má mnohem nižší těžiště než MR-02. To má za následek výrazně vyšší rychlost v zatáčkách a velmi agilní ovladatelnost. Nově vyvinutý podvozek přední geometrie kol poskytuje maximální mechanickou přilnavost a perfektní trakci ve všech jízdních situacích (dvojité lichoběžníkové zavěšení).

 

 

AWD

Podvozek AWD MA-010 s pohonem všech kol. Pohon je zajištěn uprostřed uloženým kardanem s dvojicí planetových diferenciálů. Jízdní vlastnosti podvozku s pohonem všech kol jsou velice odlišné od podvozku MR, které dovolí v zatáčkách efektivní driftování.

 

 

 

Formule 1

Kyosho nezapomíná ani na příznivce Formule 1, pro které má rovněž připraven podvozek a propracované karoserie, které lze vystavit jako pěkný funkční model, ale na trati nezapře své skvělé jízdní vlastnosti.