Vítězný 2. závod Xray Winter Race 2015 / 2016

Vítěz Karel Bečička, David Pelikán (6.) zcela vpravo, Jan Žerníček (5.) druhý zpravaDruhý závod tohoto seriálu dokonale vyšel Karlu Bečičkovi. Perfektně připravený model a letité zkušenosti ze závodních drah dokázal náš týmový jezdec Karel Bečička přetavit ve zlatý závod. Ze sedmi rozjížděk dokázal 6x zvítězit! Výborně mu sekundovali další dva naši jezdci. Na 5. místě dojel Jan Žerníček a na 6. místo dosáhl David Pelikán.

V hobby kategorii rozhoduje především perfektně připravené auto, jeho váha, valivý odpor modelu, akumulátor ve skvělé kondici, co nejmenší ztráty v elektrické kabeláži, stav elektromotoru Saturn, který je předepsán. Když se toto všechno sejde u jednoho jezdce, je z toho takovýto výsledek. A toto se Karlovi tentokrát povedlo.
Honza byl v jedovnici letos poprve a potvrdil, že i on si model svědomitě připravil. Páté místo je určitě příjemným překvapením v našem závodním týmu a v dalším závodě uvidíme, zda Honza potvrdí tento svůj skvělí výkon.
David po předchozím bronzovým umístěním chtěl určitě opět atakovat stupně vítězů. Bohužel v každé rozjížďce se mu po několika minutách převrátil dlouhý ozubený řemen a model tak výrazně zpomalil. I přes tento handicap, který se nám nepodařilo během závodů vyřešit nakonec dojíždí na skvělém 6. místě. Teď má zhruba měsíc na to, zjistit v čem problém spočívá a jeho příčinu odstranit.
Čtvrtým naším reprezentantem je jediná dívka v našem týmu, Lucka Loskotová. Svůj první závod (vlastně i první jízdu s modelem) absolvovala sice již na minulém závodě, ale z důvodu nefunkčního čipu prakticky jen potrénovala. Takže závodní premiéra ji čekala právě na tomto závodě. Dvanáct okruhů odjela při první rozjížďce, aby ji ve druhé a třetí rozjíždcě trápily technické problémy s modelem. Ale Lucka je bojovnice a závody nevzdala. Ve 4. rozjíždě zlepšila Besttime o 4 sekundy! Projevilo se to i v počtu dojetých kol, který o jeden navýšila na 13. A ve finálovkách se jen a jen zlepšovala, takže 15 kol pak pro ni již nebyl problém. Zatím Lucka basolvovala něco málo přes hodinu se svým modelem, ale pokud ji závodění bude bavit, určitě se jí to vrátí v příjemných prožitcích s vysílačkou v ruce.
Třetí závod byl na programu 19. prosince 2015 a reportáž e právě připravuje.


Zleva: Lucka Lůů, Karel, David a HonzaCo k tomuto snímku dodat Nejlepší jezdec v kategorii hobby při 2. závodě