Honza Žerníček byl úspěšný na Xray Winter series

Další významný úspěch pro naše barvy vybojoval Honza Žerníček v seriálu Xray Winter Series Morava 2015/2016.

V celkovém pořadí po 6 závodech končí v absolutním pořadí kategorie Hobby na 3. místě !

Na posledních závodech v Jedovnici v sobotu 13. března vybojoval svým 5. místem tolik bodů, aby stanul na stupních vítězů na konci tohoto seriálu.

I když se nezúčastnil hned úvodního závodu, vykazoval na těch ostatních vyrovnané výsledky. A jelikož se se jeden závod se šesti škrtá, měl tedy odjety všechny závody potřebné pro započítání do pořadí v seriálu.

Druhým naším jezdcem byl David Pelikán, který se však nemohl zúčastnit posledních dvou závodů a tak chybějící závody chyběli na to, aby doplnil naše jezdce v první pětce. I tak končí na 11. místě v absolutním pořadí.

Další jezdec Karel Bečička ze série v kategorii Hobby odstoupil a tak také neměl pořebný počet závodů. Důvody proč nepokračoval v dobře rozjeté sérii jsme popisovali v přechozích článcích z tohoto seriálu. Ve zbývajících závodech testoval model pro kategorii modified. V kategorii Hobby odjel pouze 3 závody a skončil na 14. místě.

Dobře jezdila i Lucka Loskotová, ovšem také nemohla dokončit potřebný počet závodů. Je to škoda, protoža na každém závodě vykazovala lepší výsledek. Odjela také 3 závody a skončila na 17. místě.

Martin Flídr byl pouze na úvodním závodě, takže se do nějakého lepšího pořadí nezařadil.

Do závodů v kategorii Hobby se zapojilo celkem 27 jezdců.