Začínáme s modely onroad


Prvními závody, kterých se naši borci zúčastnili se konali 17. ledna 2015 a to v Rychnově nad Kněžnou (Habrové). Startovali jsme v kategoriích Stock 17,5.

Naši jezdci jezdí ve dvou kategoriích.
Kategorie Hobby, kde se dají použít podvozky RTR s motorem Saturn 20, což je stejnosměrný motor. Nějaké velké úpravy podvozku většinou nejsou povoleny, takže by tato kategorie měla být opravdu vhodná i pro začínající modeláře.
Kategorie Stock 17,5, kde jsou stanoveny střídavé motory s počtem závitů 17,5 a s továrním nastavením regulátorů, ty novější musí být nastaveny na tzv, ZeroBoost.

Obě kategorie jsou zajímavé tím, že modely mají prakticky shodné motory (jejich výkon) a tak by měly rozhodovat "ruce" závodníků. Auta dosahují menších rychlostí než open kategorie, takže i jízda zvláště v začátcích je příjemnější.

Proto je tu i naše výzva pro ty, kteří třeba již podobný RC model mají ke kontaktu s naším klubem, protože při větším počtu zájemců se zvýší i možnosti ježdění v Zábřeze či blízském okolí.

V současné době sice není v Zábřeze možnost tréninku silničních modelů, ale náš klub požádal Sportovní kluby a město Zábřeh o řešení situace kolem RC dráhy na stadioně a navrhl kompromisní řešení, ve kterém je vybudování asfaltové dráhy. Uvidíme, jak dopadnou další jednání v tomto směru.


Model Davida Pelikána (TeamC TR10 - Mazda Speed 6)Ukázka podvozku onroad (TeamC TR10)