Začínáme rok 2016

Předem bych chtěl všem našim členům a příznivcům popřát

do roku 2016 vše nejlepší, hodně osobní pohody a závodníkům hodně sportovního štěstí

Velmi úspěšný rok 2015 máme za sebou a tak bych chtěl Vám všem, kteří sledujete tyto stránky představit plány na rok 2016.

V pondělí 4. ledna jdu podepsat smlouvu s městem Zábřeh ohledně dotace na časomíru ve výši 80 000,-Kč. Od této chvíle začneme usilovně hledat sponzory, kteří by nám přispěly zbývající částkou na časomíru. Současně však již usilovně hledáme dodavatele, který nám za nejvýhodnějších podmínek tuto časomíru AMBrc dodá.
Právě pořízením časomíry se dostáváme, jak by řekli počítačový hráči, do dalšího levelu. Připravovat model s použitím časomíry je obrovská výhoda, kterou moc klubů v ČR nemá.
Dále pak plánujeme dva význané závody. Tím prvním bude závod na naší offroad dráze, který bude součástí seriálu Kopecký Cup 2016, tím druhým pak závod Mistrovství ČR 2016, který by se měl uskutečnit v srpnu. Termínová listina se v RCAČR však teprve připravuje, takže přesný termín zveřejníme později.
V našem plánu však jsou i další závody a to jak na klubové úrovni, tak hlavně pro ty, kteří nevlastní závodní model. A tak si u nás na dráze budou moci zazávodit i majitelé RC modelů značek Himoto, LRP, Strada apod. Pokusíme se vypsat takové kategorie, které osloví téměř každého.
Abychom toto vše mohli uskutečnit, budeme muset hned na jaře dokončit dráhu, což bude znamenat desítky a stovky brigádnických hodin.
Naštěstí se nám po odchodu trialistů a několika dalších členů podařilo stabilizovat členskou základnu, která již loni narůstala a v letošním roce již máme další přírůstky. Takže doufám, že bude dostatek lidí k tomu, abychom dráhu připravili a mohli na ní uskutečnit naše plány.
V letošním roce se také budou upravovat členské příspěvky, ve kterých musíme zohlednit i příspěvek do Sportovních klubů Zábřeh. Je to požadavem Ministerstva školství a sportu pro ty organizace, které využívají státních dotací, kterých cheme využít i v následujících letech. Na druhou stranu nám odpadnou práce na odstraňování plevelu a sekání trávy, protože to bude v pracovní náplni správce stadionu. Tím také ušetříme několik tisíc za postřik a benzín.
A nyní k reprezentaci klubu na závodních drahách. Především by bylo dobré navýšit počet členů zaregistrovaných v RCAČR, kteří se budou účastnit mistrovských závodů v různých kategoriích. Proto by bylo dobré již nyní popřemýšlet jaké kategorie budeme obsazovat. Možná by bylo dobré se domluvit jaké kategori kdo z nás pojede, abychom neobsazovali závody vždy sice ve větším počtu ale v jedné kategorii. Hůře se pak předávají zkušenosti, které každý z nás nějakou formou nabyde. Tím se snižuje právě ta síla klubové spolupráce.
Jsou tu názory, že bychom se měli i letos zúčastnit 25 hodinového závodu v Jindřichově Hradci, kde za klub startují s jedním modelem 4 jezdci jako posádka a jeden mechanik. Rád bych znal Váš názor, takže očekávám plno telefonátů, osobního rozhovorů a emailů. Toto však očekáváme nejen k té pětadvacetihodinovce, ale vůbec k činnosti našeho klubu. Komunikací se vyřeší různá nedorozumnění apod.
Mnozí již víte, že se v loňském roce opět rozjel RC kroužek, ve kterém je 6 zájemců. Dokonce k nám jezdí i hoch z Velkých Losin a Králové. Informace o tomto kroužku se budu snažit v tomto měsíci trochu více prezentovat i na našem webu.
V letošním roce musíme provést transformaci našeho občanského sdružení na spolek, což musíme stihnout do června. Na starosti to budou mít především Honza Žerníček a Honza Prokš, samozřejmě že budu muset v tomto spolupracovat i já. No a svolaná valná hromada pak bude muset nově vzniklé Stanovy posvětit, takže počítejte že nekdy v březnu či dubnu bude valná hromada svolána.
Tak toto je tak asi vše, co jsem Vám chtěl sdělit, kromě přání do nového roku.
Děkuji Vám za to, že jste vydrželi tyto řádky číst až sem a teď se již věnujte přípravě techniky na naše RC řádění.