Ukončení letošního společného ježdění

Dráha v roce 2017V neděli 1.10.2017 jsme oficiálně ukončili ježdění na naší RC dráze. Může se ještě jezdit individuálně a bez poplatku pro nečleny klubu ještě do konce října.

Letošní sezóna je zřejmě poslední, kdy se jezdilo na stadioně na přírodní hliněné offroadové dráze. Co bude s dráhou dál je teď otázka jednání.

Jsou prakticky 3 možnosti.

Tou první je vyasfaltování plochy na které je současná hliněná dráha a přechod na silniční modely - onroady. Asi pro nás nejoptimálnější řešení. Záleží jak dopadnou další jednání se Sportovními kluby a městem.

Druhá možnost je vybudování dráhy v jiné zábřežské lokalitě. V současné době jsou p. starostou navržené prostory v areálu IV. ZŠ. Proto proběhnou jednání i s ředitelkou této školy a to i na téma zřízení kroužku v DDM, které je přiřazeno na tuto školu. Jde však o to, abychom měli srovnatelné podmínky, jako máme na stadioně. Hlavní slovo zřejmě u této varianty bude mít právě ředitelka školy.

Třetí možnost je ta nejhorší pro nás. Zrušení dráhy bez vybudování dráhy jiné. Toto rozhodnutí by mělo pro náš klub vlastně likvidační účinky, protože udržovat klub, kde jeho členové nemají možnost tréninku a přípravy k závodům je zcela zbytečné. Tuto variantu však všechny složky, které jsou do spolurozhodování zapojeny, zatím odmítají.Přece jen jsme od města obdrželi v minulém roce dotaci ve výši 80 tisíc na časomíru, která by tak již byla zbytečná.

My zatím samozřejmě počítáme s tím, že zůstaneme v areálu stadionu.Bylo by to nejekonomičtější řešení s ohledem na to, že po vyasfaltování plochy bychom prakticky vyznačili tvar dráhy nátěrem a betonovými krajnicemi v zatáčkách.
Pak bychom se už jen starali o řádný vzhled dráhy.


Výhody asfaltového povrchu :

  • není nutná každoroční úprava povrchu dráhy pomocí vápenného hydrátu a vibrační desky
  • není nutné navážení další hlíny pro opravu povrchu (každý druhý rok)
  • vyšší využití dráhy (po dešti nelze i několik dní dráhu používat, kdežto asfalt cca 3 hodiny po dešti již ano)
  • nižší náklady pro údržbu dráhy správcem stadionu (odpadá postřik proti trávě v jízdním prostoru, sečení trávy uvnitř dráhy, postřik dráhy před ježděním)
  • hezčí vzhled dráhy, levnější údržba, delší životnost
  • v zimních měsících možnost vytvoření ledu na asfaltové ploše pro veřejné bruslení
  • v případě ukončení činnosti RC Teamu Zábřeh lze na tomto prostoru provozovat další sportovní činnost (např. instalace košů na basketbal) bez dalších nutných nákladů.

Požadujeme tedy po SK Zábřeh, aby vyvolaly jednání s majitelem pozemku, městem Zábřeh o rekonstrukci RC dráhy na dráhu asfaltovou a zároveň o zahrnutí tohoto sportoviště do plánů rozvoje městského stadionu Zábřeh.