Schůzka členů klubu

Součástí našeho jednání bylo fyzické představení silničních RC modelů, mezi kterými byl model TeamC TC 10, což je závodní speciál s pohonem všech čtyř kol. Pak zde byli k vidění modely RC Rallye Legend, ovšem v silniční úpravě. Hodně pozornosti si získal model formule, poháněný jen zadní nápravou. Řeč byla i o modelech pancar (GT), který zde sice nebyl k vidění, ale zájem by o něj zřejmě v našem klubu byl, z důvodu pohonu jen zadní nápravy s karoserií GT. Byly zde otázky i ohledně modelů pro drift. Všechny tyto modely byli v měřítku 1:10. Byl však představem i jeden menší model v měřítku 1:24 od českého výrobce. Právě tyto modely by mohly být pořízeny v případě vzniku RC kroužku do DDM. Tam by pak měla vzniknout i dráha pro tyto modely včetně časomíry a dalšího vybavení, potřebného k provozu kroužku. Jelikož v našem klubu někteří vlastní i modely mini-z, mohla by se ujmout myšlenka zimního ježdění s těmito modely v areálu stadionu. Ale to již předbíhám situaci.

Závěr našeho jednání po celkem delší diskusi je takový, že pokud se v areálu ZŠ Severovýchod vybuduje asfaltová plocha pro RC dráhu a zajistí podmínky a zázemí podobné těm, které máme na stadionu, souhlasili bychom jako klub s přemístěním právě na pozemek ZŠ.

Přechod z terénních modelů na silniční samozřejmě není levnou záležitostí, takže jsme se domluvili i na tom, že a to nejen zpočátku bychom "přezuli" naše modely Short Course na silniční pneumatiky a jezdili bychom i tuto netradiční silniční kategorii. Postupně by si pak naši členové podle svých možností pořizovali "klasické" silniční modely.

Spolupráce s DDM by byla určitě přínosem jak pro kroužek v DDM, tak pro náš klub, protože by se z tohoto kroužku rekrutovali budoucí členové našeho klubu

To je tak asi vše z našeho nedělního setkání. Letos se však ještě jednou uvidíme a to při turnaji v Člověče nezlob se, které se uskuteční ve spolupráci s KSH Severe Zábřeh ve čtvrtek 28.12.2017 od 14 hodin v zasedací místnosti stadionu.

Martin Pelikán