Jednání o asfaltové dráze

Při předchozích jednáních s paní ředitelkou jsme ladili podmínky pro fungování na pozemku základní školy. Nakonec jsme se shodli téměř na všem a měli bychom mít hodně podobné podmínky, jako na stadioně. Je pravda, že v některých věcech jsem musel z některých výhod slevit, ale na druhou stranu zase nějaké vylepšení pro nás přibylo. Nicméně podmínky jsou nastaveny tak, že jsou pro naše budoucí ježdění výhodné. Již jsme se domluvili i na ístnosti, kde budeme mít možnost opravit si model, nabít baterie a uložit vše potřebné včetně přístřešku. Záchody budeme využívat v budově, kde je tělocvična s tím, že se nebudeme zbytěčně pohybovat i v jiných prostorách. Jen ještě kdy budeme mít novou dráhu.

O tom jsme jednali s panem starostou a to přímo na pozemku, který by se měl vyasfaltovat. Prozatím jsme změnili umístění tribuny a nyní zjišťuji, zda to bude vyhovovat nejen pro trénink, ale pro případné pořádání závodů. Začne se připravovat projektová dokumentace, do které bude zahrnuta i tribuna pro jezdce, ale také tribuna pro potřeby školy. V projektu by neměli chybět do budoucna i záchody včetně záchodu pro tělesně postižené. Pro ty bychom chtěli mít vybudován i vstup na jezdeckou tribunu. Dále pak větší místnost než nyní jako klubovna. Mluvilo se i o případném osvětlení a dalších úpravách školního pozemku.

V současné době zjišťuji, zda velikost plochy a umístění tribuny bude vhodné i pro pořádání závodů, potřebné parametry tribuny a hlavně zjistit, zda nebude v letním období svítit jezdcům do očí slunko. Také je potřeba zjistit, jakou směs použít na vlastní povrch dráhy.

Doufám, že na členské schůzi, kterou plánujeme na první nebo druhý březnový víkend Vám budu moci říct ještě více. Navrhoval jsem budování dráhy třeba v nějakých etapách, kde prvotní je vyasfaltování plochy a třeba jen provizorní mobilní tribuna, abychom mohli najít a ověřit vhodný tvar dráhy, umístění časomíry apod.

Není těch informací sice mnoho, ale je tu znatelný posun někam, kam bychom se chtěli dostat.